Cestujte levněji!

V době dovolených je běžným přáním dát si kompletní pauzu nejen od práce, ale částečně i od vlastního každodenního života jako takového, který může být dost hektický. Cesta do zahraničí může nejen pomoci lépe se odpoutat od práce a starostí, ale dá Vám navíc i mnoho zážitků a zkušeností, stejně jako radost z objevování dosud neznámého.
Častým problémem bohužel bývají finance. Pokud Vám ale nevadí obětovat část svého luxusu, a vyměnit ji za o to nevšednější zážitek, můžou Vám následující tipy přinést vyhovující kompromis mezi dobrodružstvím a zatížením peněženky.
A jak tedy udělat cestování levnějším?
světlo ze stanu
à  Ušetřete na ubytování
Obejdete se bez all inclusive pětihvězdičkových hotelů, a před bazénem upřednostníte raději jezero či moře? Potom není od věci zamyslet se nad alternativami v oblasti možností ubytování. Mnoho lidí si pochvaluje moderní koncept pronájmu bydlení představovaný Airbnb. Ještě levnější variantou může být i kempování. A zatímco za nocování v kempu přeci jen něco zaplatíte, při takzvaném wild campingu, tedy táboření přímo v přírodě, nemusíte na peníze sáhnout vůbec. Bohužel ale není povoleno ho provozovat ve všech státech.
à  Ušetřete na jídle
Vařit si na dovolené sice zdaleka není tak pohodlné a časově nenáročné, jako si jídlo někde zaplatit, i tak ale může mít mnoho výhod. Například v přímořských krajinách můžete využít čerstvých surovin místního původu. A věřte, že ryba z obchodu nikdy nebude chutnat tak, jako ryba zakoupená přímo od rybáře!
kotlíky nad ohněm
à  Ušetřete na vstupném
Při objevování daného regionu se nemusíte spoléhat jen na nejznámější památky, které většinou bývají i nejdražší. Nahradit turisticky oblíbená místa méně frekventovanými přírodními unikáty může být vhodnou variantou pro milovníky přírody. Nicméně, i když jste spíše městským typem, nezoufejte. Při troše předběžného průzkumu na internetu můžete objevit spoustu míst, kde není vyžadováno vstupné, nebo množství akcí a slev.