Kvalitní stínění

K tomu, abyste si doma vytvořili takřka dokonalou tmu vhodnou třeba ke sledování nějakého hororu, nemusíte čekat do večera. Je však nutné, abyste použili kvalitní stínění. Většina lidí k tomu využívá standardní žaluzie, případně závěsy, ale to rozhodně není dokonalé řešení. Přes ně totiž nějaké to světlo vždy projde, a to rozhodně nechcete. Dřevěné rolety jsou v tomto směru mnohem lepší. Sice s jejich pomocí nejspíše také nedocílíte absolutní tmy, ale rozhodně dokáží vytvořit příjemné přítmí i když vám do oken zrovna praží polední slunce. A to není jejich jediná výhoda.
poznámkový blok u pc

Tepelná izolace

Dřevěné rolety jsou populární rovněž proto, že fungují jako velmi dobrá tepelná izolace. V zimě nebudete muset příliš vytápět a v letních vedrech se doma nebudete muset zbytečně grilovat. Stačí mít jen zavřená okna. Navíc jsou rolety i výbornou obranou proti zvukům přicházejících zvenčí. Běžné ruchy ulice nebývají příliš líbivé, zvláště večer, kdy snažíte usnout a venku neustále projíždějí auta nebo se poflakují hulákající houfy různých alkoholem posilněných existencí.
stín žaluzií

Vydrží dlouho

Další nespornou výhodou dřevěných rolet je jejich dlouhá životnost. Dřevo je staletími používaný materiál na stavbách i k výrobě nábytku a všech různých doplňků. Jedná se tak o spolehlivou a časem ověřenou surovinu, která disponuje pouze těmi nejlepšími vlastnostmi. Díky tomu jsou dřevěné rolety i velmi dobrým ochranným prvkem, například před kroupami.

Dobře vypadají

Dřevo má ještě jednu vlastnost, díky které je stále tak populární. Pořád totiž vypadá mnohem lépe než většina moderních umělých materiálů, ze kterých se dnes žaluzie nebo rolety vyrábějí. Rolety ze dřeva navíc vypadají dobře nejen na domech s tradiční selskou architekturou, ale i na novostavbách, které se mohou pyšnit moderním designem. Dřevo jako takové je surovinou, která ještě zdaleka neřekla své poslední slovo a rolety z něj vyrobené patří k tomu nejlepšímu, co si do oken můžete nainstalovat.